Zdrowie

Zbyt wczesny wytrysk – jak możemy sobie z nim poradzić?

My już kończymy, a kobieta dopiero zaczyna? Nasza kobieta nie jest zbyt zadowolona z aktywności seksualnej, gdyż kończy się ona zanim się jeszcze zacznie? Chcielibyśmy, aby było inaczej, niemniej na własny wytrysk nie mamy najmniejszego wpływu? Straciliśmy z uwagi na to już nie jedną kobietę? Nie warto się zamartwiać. Lepiej będzie zasięgnąć wiedzy na temat własnego problemu. Dowiedzmy się głównie tego, iż nie dotyka on wyłącznie nas. Wyobraźmy sobie, iż musi się z nim mierzyć co trzeci mężczyzna na świecie. W poniższym tekście zaprezentujemy najważniejszy zakres wiedzy odnośnie zbyt wczesnego wytrysku, jak i sposobów radzenia sobie z takim problemem. 

Jak znaleźć sposób na zbyt wczesny wytrysk?

Powszechnie wiadomo, iż mężczyźni w przypadku aktywności seksualnej są znacznie szybsi w szczytowaniu, aniżeli kobiety. Panowie osiągają zaspokojenie i pełną rozkosz bardzo szybko. W normalnym przypadku, naturalne różnice prędkości w aktach seksualnych nie stanowią żadnego kłopotu. Kochający mężczyźni obdarowują swoje partnerki niezbędną im namiętną i długą grą wstępną. Problem występuje wówczas, kiedy mężczyzna osiągnie swoje apogeum w chwili, kiedy kobiece ciało dopiero zaczyna się do tego przygotowywać, co ma nastąpić, jak i zakończyć się szczytowaniem. Wymienionym apogeum będzie wytrysk z penisa nazywany ejakulacją.

Kiedy powinien nastąpić wytrysk?

Wytrysk winien nastąpić  nie wcześniej, aniżeli po 3 minutach wzajemnego pieszczenia się i penetrowania pochwy przez penisa. Jeżeli następuje już po upływie 60 sekund i nie jest możliwie zapanowanie nad tym, mamy ewidentnie do czynienia z przedwczesnym wytryskiem. Na zbyt szybkie ejakulacje w naszym kraju skarży się co trzeci mężczyzna. Jeszcze nie tak dawno, taki problem dotyczył przede wszystkim mężczyzn w młodym wieku. Dzisiaj, nierzadko pojawia się także u panów w wieku dojrzałym.

Zbyt wczesny wytrysk pojawia się zanim obydwoje partnerów zazna przyjemności. Zatem niemożliwa staje się jednoczesna i wspólna satysfakcja z aktywności seksualnej. Bo jak się można cieszyć, kiedy kobieta dopiero zaczęła się rozkręcać, a mężczyzna już skończył? Cieszyć się też jest coraz trudniej, kiedy taka sytuacja powtarza się przy każdej okazji. Nie leczony zbyt wczesny wytrysk przyczynia się do zawodu i frustracji obu stron. Często stanowi również przyczynę rozpadu samego związku.

Co jest przyczyną zbyt wczesnych wytrysków?

Dokładniejsze powody, dla których pojawia się takie zaburzenie, nie są znane. Wiadomo tylko, iż wytrysk przed czasem może występować w czasie dojrzewania. Nierzadko stanowi również efekt stanu zapalnego w obrębie krokowego gruczołu. Specjaliści uważają, iż do zbyt wczesnej ejakulacji doprowadzić mogą takie schorzenia, jak: nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze czy też cukrzyca. Do takich zaburzeń doprowadza także nazbyt częste wykonywanie masturbacji, zbyt częste zmienianie partnerów czy też brak seksualnej aktywności przez dłuższy czas.

Metody na zbyt wczesny wytrysk

Jeżeli problem z przedwczesnym wytryskiem, pojawia się tylko raz na jakiś czas, możemy spróbować złagodzić go poprzez odpowiednie nastawienie psychiczne. Przy czym mowa tutaj zarówno o zachowaniu mężczyzny, jak i kobiety. Akceptacja, cierpliwość i wzajemne zrozumienie sprawiają, iż ten problem nie wydaje się być aż tak trudny, nie do zniesienia i bolesny. Do partnerów będzie należeć ocena, z czym mogą oni żyć, czy ma to wpływ na łączącą ich więź i chęć fizycznych kontaktów.

Leave a Comment