Potencja

Z czego wynika ból brzucha po stosunku seksualnym?

Ból brzucha po stosunku to dolegliwość, która pojawia się w wielu różnych sytuacjach. Może to być uwarunkowane np. zbyt głęboką penetracją. Jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas, najlepiej jest wybrać się na badanie do ginekologa. 

Ból brzucha po seksie – skąd się bierze?

Ból brzucha po seksie odczuwany jest najczęściej poniżej pępka w podbrzuszu. Może on być spowodowany wieloma zróżnicowanymi czynnikami. Jeżeli tego typu dolegliwości bólowe pojawiają się w sposób systematyczny, to jest to znak, iż w organizmie zachodzą jakieś niepokojące zmiany, np. pojawiła się choroba. Czym spowodowany jest ból brzucha po stosunku? Ból pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy partnerzy stosują nieodpowiednie pozycje w trakcie uprawiania miłości. W takim przypadku błony śluzowe stają się podrażnione. Są o wiele bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz na bodźce podczas stosunku.

Ból brzucha po seksie w dni płodne

Ból brzucha po seksie w dni płodne uwarunkowany jest przede wszystkim owulacją, która wówczas następuje. Do pojawienia się owulacji dochodzi w połowie cyklu miesiączkowego. Wówczas komórka jajowa wydobywa się z jajników, co wiąże się też z wydzieleniem płynów. Ból po stosunku w dni płodne trwa zazwyczaj maksymalnie kilka godzin oraz nie powinien być bardzo uciążliwy dla kobiety.

Ból brzucha po seksie u kobiet w ciąży

Jeżeli ból brzucha po stosunku pojawia się u kobiety w ciąży, to jest to jeden z objawów informujących o tym, iż w psychice przyszłej matki zachodzą pewne zmiany. Ból brzucha u ciężarnych kobiet zazwyczaj nie jest objawem groźnych chorób. Warto wiedzieć, że ból brzucha po stosunku seksualnym nie zdarza się rzadko. Wiele kobiet w ciąży mówi o swoich dolegliwościach odczuwanych w trakcie orgazmu – dotyczy to przede wszystkim tych pań, które są maksymalnie w drugim trymestrze ciąży. Wówczas ból jednocześnie wiąże się z bardzo silnymi skurczami macicy i pochwy. Takie dolegliwości bólowe nie są żadnym zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Takie bóle pomagają we właściwym ułożeniu dziecka w jamie macicy przed porodem. Specjaliści zalecają, aby w ostatnich tygodniach ciąży zachować wstrzemięźliwość seksualną. Uprawianie seksu w tym okresie mogłoby spowodować zakażenie bakteryjne, co mogłoby zagrozić dziecku mającemu przyjść na świat.

Ból brzucha po pierwszym stosunku seksualnym

Pierwszy stosunek seksualny w życiu kobiety może być dla kobiety bardzo nieprzyjemnym doznaniem. Zazwyczaj wiąże się to z przebiciem błony dziewiczej. To z kolei powoduje ból brzucha. Błona dziewicza to mały fałd śluzówki, który oddziela przedsionek pochwy od jej wnętrza. W sytuacji, gdy mięśnie krocza są mocno rozluźnione, błona nie napina się i wymaga długiego nacisku członka, zanim pęknie w całości. Na dolegliwości bólowe uskarżają się zazwyczaj dziewczyny, u których błony dziewicze mają postać sitkowatą. Takie błony powodują, że wejście do pochwy jest prawie całkowicie zablokowane. Taki wygląd błony powoduje również, że odbycie pierwszego stosunku seksualnego jest dość trudne.

Inne przyczyny bólu brzucha po stosunku

Bardzo silny ból brzucha po stosunku może wynikać także ze zbyt głębokiej penetracji oraz przybierania nieodpowiednich póz w trakcie miłosnych igraszek. Ostry seks może wywołać naprawdę mocne dolegliwości bólowe. Dotyczy to zwłaszcza tych przypadków, gdzie mężczyzna ma bardzo duży członek, zaś kobieta posiada tyłozgięcie macicy. Urazy mechaniczne związane z dolegliwościami bólowymi wynikają także z nieodpowiedniego nawilżenia okolic pochwy.

Leave a Comment