Potencja

Nadciśnienie może zaburzać erekcję

Nadciśnienie tętnicze jest problemem, z którym zmaga się wielu mężczyzn, często bardzo młodych. Prawidłowo leczone nie jest kłopotliwe, jeśli jednak pacjent nie zdaje sobie z niego sprawy albo jest leczony w nieodpowiedni sposób – prowadzi do kłopotów z wieloma narządami. Może przy tym nie tylko zwiększyć ryzyko zawału serca oraz udaru mózgu. Coraz częściej zwraca się uwagę również na to, że odpowiada za szereg problemów z potencją.

Nadciśnienie i erekcja – niebezpieczne związki

W jaki sposób nadciśnienie może wpływać na uzyskanie i utrzymanie wzwodu? Osoby, którym trudno jest dostrzec związek pomiędzy tymi schorzeniami wcale nie są pozbawione racji. Okazuje się, że oba problemy mają tego samego sprawcę i to on przesądza o istnieniu powiązań między nimi. Sprawcą jest cholesterol. Jeśli jest go za dużo we krwi, zaczyna odkładać się w naczyniach doprowadzając do powstawania tak zwanych blaszek miażdżycowych. Te sprawiają, że krew ma coraz mniej miejsca, a trudności z przepływem prowadzą do zwiększenia ciśnienia. Nietrudno się domyślić, że wyzwaniem nie jest dla niej jedynie trafienie do narządu tak ważnego, jak serce. Jeśli liczymy na pełen wzwód, znacząca jej ilość musi pojawić się także w prąciu, a płytka miażdżycowa w tętnicach prowadzących krew do członka sprawia, że jest to coraz trudniejsze zadanie.

Czas na nowe życie

Choć istnieją farmaceutyki pozwalające na obniżenie ciśnienia krwi, trudno liczyć na odzyskanie sprawności w sypialni bez wprowadzenia do swojego życia kilku istotnych zmian. Najważniejszym wyzwaniem dla mężczyzny powinno być więc obniżenie poziomu cholesterolu. To z kolei jest możliwe tylko wtedy, gdy do codziennego życia wprowadzi się regularną aktywność fizyczną. Nie mniej istotne jest to, co się spożywamy. Produkty bogate w nasycone kwasy tłuszczowe często są podstawą męskiej diety, chcąc pozbyć się nadmiaru cholesterolu należy więc ograniczyć zarówno spożycie mięsa, jak i nabiału. Jeśli nadciśnienie jest na tyle zaawansowane, że prowadzi do problemów ze wzwodem, warto zastanowić się także nad wyeliminowaniem z codziennej diety alkoholu. Niewskazane jest też palenie papierosów.

Z wizytą u lekarza

Zmiana trybu życia oraz leki obniżające ciśnienie powinny wyeliminować także zaburzenia erekcji. Jeśli jednak te ostatnie utrzymują się, nie trzeba wcale wpadać w panikę. Seks, który wzmacnia mięśnie, działa korzystnie na układ oddechowy i układ krążenia i poprawia nastrój, jest ważnym elementem zdrowego życia. Jeśli więc nie daje satysfakcji, nie należy obawiać się wspomnienia o tym lekarzowi. Ten może zaproponować przynajmniej kilka sposobów na rozwiązanie problemu.

Pacjentom zwykle zapisywane są leki doustne typu Kamagra, które sprawiają, że napływ krwi do członka jest większy. Pomocna może jednak okazać się także interwencja chirurgiczna, medycyna jest dziś bowiem w stanie udrożnić w ten sposób naczynia żylne i tętnicze prącia. Poszukiwanie rozwiązania problemu często staje się też łatwiejsze, gdy pacjent poszuka porady u psychologa i zastosuje się także do jego wskazówek.

 

Leave a Comment