Potencja

Jak prawidłowo założyć prezerwatywę?

Zakładanie prezerwatyw może wydawać się bardzo prostą czynnością, jednakże osoby dopiero rozpoczynające swoje życie seksualne, mogą mieć z tym problem. Nie jest to żaden powód do wstydu. Warto wiedzieć, w jaki sposób korzystać z prezerwatyw, gdyż to właśnie od tej umiejętności zależeć będzie skuteczność zabezpieczenia się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz nieplanowaną ciążą. Aby kondom spełnił swoje zadanie, musi być odpowiednio założony.

Jakie prezerwatywy wybrać?

Prezerwatywy odznaczają się dosyć dużą skutecznością, poza tym są łatwo dostępne, z tego względu to właśnie na nie decyduje się duża ilość par. Korzystanie z tego środka antykoncepcyjnego jest banalne, jednak warto pamiętać o paru kwestiach. Przede wszystkim istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy. Za mały kondom może pęknąć podczas zbliżenia, natomiast zbyt luźny, będzie zsuwał się, przez co nie zapewni dostatecznej ochrony. Standardowy rozmiar kondoma wynosi 53-56 mm średnicy i 180-200 mm długości. Wymiary te odpowiadają średnicy i długości członka. Niestandardowe wymiary najlepiej zakupić w aptece. Dobrze dobrana prezerwatywa powinna przylegać do penisa i zapewniać komfort podczas współżycia. Przed użyciem warto również zwrócić uwagę na datę ważności produktu i to, czy opakowanie nie jest czasem uszkodzone.

Jak prawidłowo założyć prezerwatywę?

Jeśli podczas gry wstępnej korzystaliśmy z olejków albo pozostałych substancji zawierających tłuszcze, mogłyby one naruszyć prezerwatywę, z tego względu przed założeniem kondomu należy dokładnie wymyć ręce.

Co ważne, prezerwatywa może być nałożona, jeśli penis jest w stanie pełnego wzwodu i zaraz przed odbyciem stosunku płciowego.

1. Wyjmujemy prezerwatywę z opakowania, robimy to bardzo delikatnie od strony ząbkowanej. Należy uważać, aby jej nie uszkodzić, na przykład paznokciami czy założoną biżuterią. Przedziurawiona prezerwatywa nie spełni swojej funkcji.

2. W trakcie nakładania na członek, prezerwatywę powoli rozwijamy. Co ważne, jej zrolowana część musi znajdować się na zewnątrz, gdyż w innym razie założylibyśmy ją na lewą stronę. Chcąc się upewnić co do jej strony, możemy lekko w nią dmuchnąć.

3. Prezerwatywę możemy zacząć nakładać tylko i wyłącznie w stanie pełnej erekcji. Końcówkę kondoma ściskamy, aby pozbyć się z niej powietrza, po czym nakładamy ją aż do żołędzi. Druga ręką rozwijamy kondoma wzdłuż członka.

4. Następnie sprawdzamy, czy przylega ona dobrze do penisa i czy między czubkiem prezerwatywy a żołędzia jest wolne miejsce, gdzie znajdzie się ejakulat.

5. W trakcie stosunku płciowego kontrolujemy czy prezerwatywa jest na swoim miejscu i czy się nie zsunęła.

6. Po wytrysku przytrzymujemy kondoma u podstawy członka i go wycofujemy, prezerwatywa powinna zostać na swoim miejscu.

7. Zdejmujemy kondom, zawiązujemy go, zawijały w chusteczkę higieniczną i wyrzucamy do kosza na śmieci. Co ważne, zużyta prezerwatywa nie nadaje się do kolejnego wykorzystywania. Ponadto, nie należy wyrzucać jej do toalety.

Kiedy należy założyć prezerwatywę?

Kondom powinno się nakładać tuż przed odbyciem stosunku płciowego, kiedy to penis znajduje się w stanie pełnego wzwodu. Aby zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą, prezerwatywę należy użyć od razu przed kontaktem płciowym, a nie w trakcie jego trwania, czy tuż przed wytryskiem. Warto pamiętać, że nawet mała ilość nasienia może doprowadzić do zapłodnienia, ponadto przed wytryskiem z penisa wydzielany jest preejakulat, w którym tak samo znajdują się plemniki. Przed współżyciem warto poćwiczyć zakładanie prezerwatywy.

Leave a Comment